Isabel Both Yanbay

1983 Almanya doğumluyum. Çocukluk yıllarından beri yoga asanalarını çalıştım, ilk yoga deneyimlerimi annem ve ablam ile birlikte yaşadım. Geçen her yıl  meditasyon ve yogaya daha fazla bağlandım. 11 yaşımda Hindistan’a yaptığım yolculuk ile başlayan seyahat tutkum beni başka kültürleri ve renkleri tanımaya yönlendirdi . Gittiğim yerlerde Yoga hakkında daha fazla öğrenmeye çabalıyorum.

Seyahatlerim sırasında tüplü dalışla tanışarak su altı dünyasının güzelliklerine ve ağırlıksız olarak var olmanın tadına vardım ve sonunda su altı dünyası benim tutkum haline geldi. Tayland ve Endonezya’da dalış eğitmeni olarak çalıştım.

Serbest dalış ve yoga arasındaki bağlantıyı çok kısa sürede fark ederek serbest dalışa başladım. Derinlere gitmeyi ve buradaki sessizliği yaşamayı meditasyon yapmaya benzetiyorum.

Gerek yaptığım seyahatler sırasında  ve Almanya’da yaşadığım süre zarfında dünyanın farklı yerlerinden yoga eğitmenleriyle çalışma fırsatı yakaladım. Tanıştığım ve örnek aldığım yoga eğitmenlerinin çoğu eğitimlerini Shi Vananda Ashram’da yaptıkları için ben de bu yönde ilerleme kararı aldım. Yoga coşkumu herkesle paylaşmam gerektiğini ve  yoganın herkes için erişilebilir olması gerektiğine inanıyorum. Yoganın bir ilaç olduğunu kendini iyileştirmek ve hayatta karşılaştığımız bir çok durumu yönetebilmek için gerekli yollardan biri oldugunu düşünüyorum.

Yoga eğitmenliği kursunu 2013 yılında “Shivananda reatreathe house” Reith be Kitzbuhel, Tyrol, Avusturya da tamamladım ve Worldwide Yoga Alliance onaylı Yoga eğitmeni sertifikasini almaya hak kazandım. HATTA yogayı diğer deneyimleri ile harmanlayarak  öğretiyorum, Meditasyon ve Prayanama (nefes egzersizleri) günlük çalısmalarımın önemli bir parçası . Hassas yapıma uygun olarak öğrencilerim ile manevi bağlantı kurmayı seviyorum.

Dalış ve yoga okulumuzda yoga dersleri veriyor, serbest dalış kurslarını asiste ediyor ve tabi ki tüplü dalış öğretmeye devam ediyorum.

x

tell me more

Enter your details below and learn about all the perks you get by using Xtrail Explorer.    Or call us for more info:

    y