Image Alt

Kurslar

Başlangıç Seviyesi Kurslar

Try Freediving

Try Freediving, SSI serbest dalış topluluğu tarafından yeni hazırlanan bir program. Serbest dalış hakkında yeterince bilgin yoksa ama enteresan buluyorsan, sormak istediğin soruları kime soracağını bilmiyorsan serbest dalış deneme programı tam sana göre. Try Freediving serbest dalış ile fantastik bir tanışma ortamı sağlıyor. Yeni başlayanlar icin harika bir hediye ve deneyim. Kurs süresince serbest dalış ekipmanları hakkında bilgi sahibi olacak, dalıştan önce düzgün nefeslenme tekniğini kullanmayı ve nefesinizi güvenli bir şekilde tutmayı öğreneceksiniz. Tüm bu çalışmaların ardından öğrendiklerinizi acık deniz ortamında uygulama şansı bulacaksınız. Kendi limitleriniz keşfetmenin keyfine varın. Serbest dalış deneme programına HEMEN KATILIN.

Ön Gereksinimler:

10 yaşında ya da daha büyük olmak (ebeveyn rızası gerekir)

 

Ana Konular:

Serbest Dalışa başlangıç,

Serbest Dalış malzemeleri,

Serbest Dalış için nefeslenme,

 

Kurs süresi ve içeriği:

5 – 6 saat Bir teori seansı,

Bir Havuz, Bir Açık deniz dalışı,

 

Neler dahil?

Teorik eğitim

Havuz eğitimi

Açık deniz eğitimi

Ekipman

Sertifika

Pool Freediving

Büyük şehirlerde yaşıyorsanız ve stresten kaçmanın yollarını arıyorsanız Pool Freediving sizin için ideal program. Pool freediving size bir an için şehirden kaçma ve güzel vakit geçirme fırsatı sunuyor.Pool Freediving programında serbest dalış ekipmanları hakkında detaylı bilgiye sahip olur, Serbest dalış sırasında insan fizyolojisindeki değişiklikleri öğrenir , dolaşım ve solunum sistemi hakkında daha fazla bilgi edinirsiniz. Memeli dalış refleksi, derinlik ve basınç, eşitleme teknikleri, güvenlik prosedürleri dalış planlama kurs sırasında öğrenebileceklerinizden sadece bir kaç tanesi. Serbest dalışa başlamanın yanı sıra Seviye 1 kursuna devam etmenize olanak sağlayan harika bir program.Uyarmak isteriz ki! serbest dalış sağlıklı bir hayat sürmek için gerekli olan fiziksel kondisyonu sağlamanızda en önemli faktörlerden biri haline dönüşecek.

Ön koşullar:
18 yaşında ya da daha büyük olmak (ebeveyn rızasıyla 12 yaştan başlanabilir)
Yüzebilmek,

Ana Konular:
• Serbest Dalışa başlangıç,
• Serbest Dalış malzemeleri,
• Serbest Dalış için nefeslenme,
• Nefeslenme egzersizleri,
• Serbest dalış fizyolojisi,
• Memeli dalış refleksi
• Derinlik, Basınç ve Eşitleme
• Serbest Dalışta güvenlik,
• Sığ su bayılmasindan ve motor kontrol kaybından kaçınma,
• Acil durum müdahele teknikleri,
• Serbest Dalış ve Aletli Dalış,
• Dalışları planlamak

Kurs süresi ve içeriği:
• İki gün
• İki teori seansı
• Havuzda veya korunaklı ortamda iki seans dalış.

Neler dahil?
• SSI Level 1 online kitap
Teorik eğitim
• 2 Havuz eğitimi
• Ekipman kirası

Ücret:

250€

Freediving Level 1

Doğru nefes alma tekniklerini öğrenin, diyafram nefesine aşina olun ve daha önce hiç olmadığı kadar derin bir nefes alın. SSI Freediver kursunda, 60 ft (20 metre) derinliğe kadar mümkün olan en rahat ve güvenli şekilde serbest dalışa katılmak için uygun beceri ve bilgiyi edinirsiniz. Vücudunuzu nefes tutma ile daha verimli olacak şekilde eğitmek, daha iyi solunum ve kas esnekliği kazanmak ve Serbest Dalışınızı bir sonraki seviyeye taşımak için yeni beceriler öğrenmek için gerekli becerileri geliştireceksiniz.

Online Eğitim: SSI Freediver online eğitim programını tamamlayarak tüplü dalış yolculuğunuza başlayacaksınız. Bu program, dalış ekipmanları, dalış planlaması ve sualtı iletişimi gibi Serbest Dalış’ın temel ilkelerini kapsayan etkileşimli multimedya dersleri, sınavlar ve sınavlar içerir.

Sınıf Oturumları: Daha sonra, çevrimiçi eğitim programında ele alınan kavramları gözden geçireceğiniz ve tartışacağınız sertifikalı bir SSI eğitmeni ile sınıf oturumlarına katılacaksınız. Eğitmen ayrıca size ek bilgi sağlayacak ve sahip olabileceğiniz soruları cevaplayacaktır.

Havuz Sığ su Eğitimi: Daha sonra, su altında nefes tutma, eşitleme gibi temel Serbest Dalış becerilerini uygulayacağınız ve ustalaşacağınız bir dizi sınırlı su (havuz) oturumunu tamamlayacaksınız.

Açık Su Dalışları: Son olarak, sığ su eğitimlerinde öğrendiğiniz becerileri uygulayacağınız ve açık okyanusta veya benzer bir ortamda serbest dalış heyecanını yaşayacağınız iki açık su dalışını tamamlayacaksınız. Bu dalışlar genellikle iki gün boyunca gerçekleşir ve size eğitmeniniz eşlik eder. Kurs boyunca, bilgi ve becerileriniz üzerinde değerlendirileceksiniz ve SSI Freediver sertifikanızı kazanmak için hem yazılı hem de pratik sınavları geçmelisiniz. Kursun tamamlanmasının ardından 20 metre derinliğe kadar bir arkadaşınızla güvenli bir şekilde serbest dalış yapabilecek ve SSI Advanced Serbest Dalgıç kursuna kayıt yaptırarak Serbest Dalış eğitiminize devam edebileceksiniz.

Ön koşul:
18 yaşında veya daha büyük olmak (ebeveyn veya vasi izniyle 12 yaşında)

Ana Konular:
• Serbest Dalışa Giriş,
• Serbest dalış ekipmanları,
• Serbest dalış için nefes alma,
• Fizyoloji / Solunum / Dolaşım
• Memeli dalış refleksi
• Derinlik, Basınç ve Dengeleme
• Güvenlik ve Sığ Su Karartması (SWB) ve Motor Kontrol Kaybı (LMC)
• Sualtı ortamı,
• Serbest Dalış ve Tüplü Dalış / Riskler,
• Temel Serbest Dalış Disiplinleri,
• Dalış planlama faktörleri.

Süre ve Ders Özeti:
• Üç günlük kurs
• İki teori oturumu
• İki havuz oturumu
• İki açık su seansı

Neler dahil?
• SSI Seviye 1 Serbest Dalış Kılavuzu çevrimiçi
• SSI Uygulaması
• SSI Seyir Defteri
• Havuz Oturumları
• 2 Açık Su Seansı
• Sertifikasyon
• Ekipman

Ücret:

395€

Serbest dalış ile su altında nihai özgürlüğü yaşayın.

İleri Seviyesi Kurslar

Freediving Level 2

BECERİLERİNİZİ GELİŞTİRİN – ADVANCED SERBEST DALICI (Level2)

SSI Advanced Freediver kursu,  serbest dalış konusundaki bilgi ve becerilerini geliştirmek isteyen sertifikalı SSI Freedivers için tasarlanmıştır  . Seviye 1 kursunda öğretilen temel ilkeler ve teknikler üzerine inşa edilir ve daha derin dalış, daha uzun nefes tutma ve gelişmiş güvenlik prosedürlerine odaklanır.  Gelişmiş Serbest  Dalış, memeli dalış refleksi ve Serbest Dalış için en iyi tepkinin nasıl başlatılacağı hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Sizi 20 metrenin ötesine taşımak ve  30 metreye kadar derinliklere serbest dalış yapmak için gerekli becerileri geliştirmek için yeni gelişmiş eşitleme teknikleri ve apnea eğitim yöntemleri öğreneceksiniz.

İşte Advanced Freediver kursundan neler bekleyebileceğinize dair genel bir bakış:

Teori: İleri nefes alma teknikleri, güvenlik prosedürleri, eşitleme teknikleri ve serbest dalış fizyolojisi dahil olmak üzere serbest dalışta ileri teori ve teknikleri öğreneceksiniz.

Havuz Seansları: Dinamik apnea (tek nefeste su altında yüzmek) ve statik apnea (suda yüzerken nefesinizi tutmak) dahil olmak üzere havuzda serbest dalış becerilerinizi geliştirecek ve geliştireceksiniz. Ayrıca gelişmiş kurtarma tekniklerini ve güvenlik prosedürlerini de öğreneceksiniz.

Açık Su Seansları: İp destekli (bir ipten aşağı dalış), sabit ağırlıkta serbest dalış (paletli dalış ve ağırlığınızı değiştirmeden yüzeye geri dönme) uygulayacağınız açık su dalışlarını tamamlayacaksınız. Ayrıca gelişmiş güvenlik prosedürlerini ve kurtarma tekniklerini de öğreneceksiniz.

Kursun başarıyla tamamlanmasının ardından, SSI Gelişmiş Serbest Dalgıç olarak sertifikalandırılacaksınız ve daha derine dalmak ve Serbest Dalgıç kursundan daha uzun süre su altında kalmak için bilgi ve becerilere sahip olacaksınız . Gelişmiş Serbest Dalgıç sertifikası dünya çapında tanınmaktadır ve derin dalış ve yarışmalar gibi daha gelişmiş serbest dalış etkinliklerine katılmanıza olanak tanır.

Ön koşul:
18 yaşında veya daha büyük olmak (ebeveyn veya vasi izniyle 15 yaşında)Yüzgeçler veya yüzdürme cihazı olmadan en az 400 metre/437 metre kesintisiz yüzebilme.
SSI Serbest Dalış Seviye 1 veya eşdeğerini tamamlamış ve toplamda en az 15 Serbest Dalış Oturumu kaydetmiş olmak

Ana Konular:
Serbest Dalışa Giriş Seviye 2,
Serbest dalış için gelişmiş ekipmanlar,
Freedivin’in nefesi,
İleri Fizyoloji / Solunum – Dolaşım – Dalış Refleksi
Derinlik ve Basınç — Frenzel eşitleme
Dalton yasası
Arşimet müdürü,
Serbest Dalış Isınmaları / Performansları,
Güvenlik- Sığ Su Karartma (SWB), Karartma (BO) ve Motor Kontrol Kaybı (LMC)
Sualtı ortamı,
Rekabetçi Serbest Dalış Disiplinleri,
Dalış planlama faktörleri/ekipmanları ve arma temelleri,

Süre ve Ders Özeti:
Üç günlük kurs
İki teori oturumu
İki havuz oturumu
Dört açık su seansı

Fiyata neler dahil?
SSI Seviye 2 Serbest Dalış Kılavuzu çevrimiçi
SSI UYGULAMASI
SSI Logbook
Havuz Oturumları
Açık Su Oturumları
Sertifikasyon
Ekipman kirası

Ücret:

475€

Freediving Level 3

SSI Serbest Dalış Programı’nın zirvesi, performans serbest dalgıç, sizi 120 ft (40 metre) derinliğe götürecektir. Akciğerlerin artık hacminin çok altında serbest dalış, bu uzman derin dalış kursudur ve sizi derin maviye ve ötesine götürmek için uygun bilgilerle donatacaktır.

SSI Performence Freediver kursu,  serbest dalış eğitimlerine devam etmek ve daha derin ve daha uzun nefes tutma elde etmek isteyen sertifikalı İleri Düzey Serbest Dalgıçlar için tasarlanmıştır. Bu kurs, en yüksek rekreasyonel serbest dalış sertifikasıdır ve yüksek düzeyde fiziksel ve zihinsel hazırlık gerektirir.

SSI Performance Freediver kursundan neler bekleyebileceğinize dair genel bir bakış:

Teori: İleri eşitleme teknikleri, (ağız dolgusu) eğitim yöntemleri ve zihinsel hazırlık dahil olmak üzere serbest dalışta ileri teori ve teknikleri öğreneceksiniz. Ayrıca derin serbest dalışla ilgili riskleri ve tehlikeleri ve bunların nasıl yönetileceğini de öğreneceksiniz.

Havuz Oturumları: Havuzda dinamik apne ve gelişmiş kurtarma teknikleri dahil olmak üzere ileri teknikleri uygulayacaksınız.

Açık Su Oturumları: Daha derin ve daha uzun sürelere sabit ağırlıkta serbest dalış, serbest dalış ve gelişmiş kurtarma teknikleri uygulayacağınız açık su dalışlarını tamamlayacaksınız. Ayrıca, barotravma ve hipoksi gibi derin serbest dalışla ilişkili riskleri ve zorlukları nasıl yöneteceğinizi de öğreneceksiniz.

Kursun başarıyla tamamlanmasının ardından, SSI Performance freediver olarak sertifikalandırılacaksınız ve İleri serbest dalgıç kursundan daha uzun süre su altında kalmak ve daha derin derinliklere dalmak için bilgi ve becerilere sahip olacaksınız . SSI performans Serbest Dalgıç sertifikası dünya çapında tanınmaktadır ve gelişmiş serbest dalış etkinliklerine ve yarışmalarına katılmanıza izin vermektedir. Derin serbest dalış yapmanın doğası gereği riskli olduğunu ve bu sporla ilişkili riskleri en aza indirmek için uygun eğitim ve güvenlik prosedürlerinin gerekli olduğunu belirtmek önemlidir.

Önkoşul:
• 18 yaşında veya daha büyük olmak
• SSI Seviye 2 Serbest Dalgıç kursunu ve 30 günlük dalış yapmış olmak.
• Yüzgeçsiz en az 400 m kesintisiz yüzebilme.

Ana Konular:
• Serbest Dalış Seviye 3 Programı
• Profesyonel Serbest Dalış Ekipmanları
• Serbest Dalış Performansları için Arma Halatları ve Şamandıraları
• Kan Kayması ve Memeli Dalış Refleksi (MDR)
• Akciğer Sıkma ve Barotravmalar
• Ağız Dolusu Eşitleme
• İşlevsel Kalıntı Kapasite (FRC) Dalış / Nefes Dalış
• Torasik Kavite Esnekliği
• Rahatlama ve Olumlu Motivasyon
• Derin Serbest Dalış Psikolojisi
• Serbest Dalış için Fitness Eğitimi
• Düzene
• Serbest Dalış için Gıda
• O2 Oksijen
• RRR — Kurtarma / Müdahale / Canlandırma
• Henry Yasası ve Dekompresyon Hastalığı ve Azot Narkozu Üzerine Etkileri
• Dekompresyon Hastalığı
• Azot Narkozu
• Çevre

Süre ve Ders Özeti:
• En az beş günlük kurs
• Üç teori oturumu
• En az bir germe seansı
• İki havuz oturumu
• Altı açık su seansı

Fiyata neler dahil?
• SSI Seviye 3 Serbest Dalış Kılavuzu çevrimiçi
• SSI UYGULAMASI
• SSI Seyir Defteri 2 yıl
• Havuz Oturumları
• Açık Su Oturumları
• Sertifikasyon
• Ekipman kirası

Ücret:

575€

Kendinize meydan okuyun ve serbest dalışla yeni derinlikler keşfedin

Uzmanlık Kursları

Free Immersion

SSI Free immersion kursu, dalgıçlara yüzgeç kullanmadan dikey bir dalış çizgisi kullanarak, sadece kol vuruşlarına dayanarak nasıl inip yükseleceklerini öğretmek için tasarlanmıştır. Kurs, nefes alma teknikleri, eşitleme, güvenlik ve uygun ekipman kullanımı gibi serbest daldırma dalışının temellerini kapsar.

Kurs sırasında, öğrenciler dalış verimliliğini ve tekniklerini nasıl geliştireceklerini ve daha derin ve daha uzun dalışları nasıl gerçekleştireceklerini öğreneceklerdir. Kurs ayrıca uygun kurtarma teknikleri ve acil durum prosedürleri de dahil olmak üzere güvenlik prosedürlerini de kapsar.

SSI Free Immersion kursuna kaydolmak için, öğrencilerin SSI Havuz Serbest Dalış kursunu tamamlamış olmaları veya tanınmış başka bir eğitim kurumundan eşdeğer bir sertifikaya sahip olmaları gerekir. Kurs en az iki açık su seansı gerektirir ve iki gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilir.
Kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, SSI Free Immersion sertifikası alacaklardır.

Bu sertifika, dalgıçların, sertifikasyon seviyesinin maksimum derinlik sınırından 10 metreye kadar derine Free immersion tekniğini kullanarak dalış yapmalarını sağlar…

Training Techniques

SSI (Scuba Schools International) Eğitim Teknikleri kursu, SSI Serbest Dalış programının bir parçası olarak sunulan bir uzmanlık kursudur. Kurs, serbest dalgıçlara becerilerini ve performanslarını geliştirmek için etkili eğitim programları ve teknikleri geliştirmeyi öğretmek için tasarlanmıştır.

Ders sırasında, öğrenciler fiziksel koşullandırma, zihinsel eğitim ve rahatlama teknikleri de dahil olmak üzere farklı eğitim programları hakkında bilgi edineceklerdir. Ayrıca, hedeflerin nasıl belirleneceğini ve ilerlemenin nasıl izleneceğini, ayrıca bireysel ihtiyaçlara ve yeteneklere göre uyarlanmış eğitim programlarının nasıl tasarlanacağını ve uygulanacağını da öğreneceklerdir.

SSI Eğitim Teknikleri kursu hem sınıf oturumlarını hem de açık su dalışlarını içerir. Yeni başlayanlardan ileri seviyelere kadar her seviyedeki serbest dalgıçlar için uygundur. Kursa kaydolmak için, öğrencilerin SSI Havuzu Serbest Dalış sertifikasına veya tanınmış başka bir eğitim kurumundan eşdeğer bir sertifikaya sahip olmaları gerekir.

Dersi başarıyla tamamlayan öğrenciler, SSI Eğitim Teknikleri sertifikası alacaklardır. Bu sertifika, öğrencinin kendileri ve başkaları için etkili eğitim programları tasarlamak ve uygulamak için gerekli bilgi ve becerilere sahip olduğunu göstermektedir. Bu önemli bir Serbest dalış eğitimi veya koçluğunda kariyer yapmak isteyenler için adım.

Derste, öğrenciler şunları öğreneceklerdir:
1. Eğitim tablolarının dört faydası
2. Eğitim tabloları için üç güvenlik hususu
3. Eğitim tablolartını yürütmek için gerekli ekipman

KURU OTURUM
Yürüme Apne Tabloları (Aralı)
Statik CO2 Tablosu – Sabit Tutma (İsteğe bağlı)
Statik CO2 Tablosu – Sürekli Nefes Alma Dürtüsü (İsteğe bağlı)
Bilgilendirme ve Kayıt Tutma
HAVUZ/SINIRLI SU OTURUMU 1
Statik Gevşeme tablosu
Bilgilendirme ve Kayıt Tutma
HAVUZ/SINIRLI SU OTURUMU 2
Dinamik CO2 Tablosu – Sürekli Zaman
Bilgilendirme ve Kayıt Tutma
BECERİLER VE ÖNERİLEN SIRA
EĞİTİM TEKNİKLERİ

React Right

REACT RIGHT, SSI’ın Acil Durum Eğitim Programıdır. Dalış acil durumlarında İlk Yardım, CPR, AED ve Oksijen yönetiminin yanı sıra acil durum değerlendirmesinin “Nasıl Yapılır” ı öğrenin, böylece herhangi bir acil durum doğru bir şekilde değerlendirilebilir Bir REACT RIGHT programına kaydolmak, dalış güvenliğinizi ve konforunuzu önemli ölçüde artıracaktır. Ayrıca SSI ve diğer eğitim kurumları,

REACT RIGHT Öğrenci Kiti, tüm teorik bilgileri kolayca öğrenmenizi sağlayan bir saha referans kılavuzu içerir. Bir REACT RIGHT Eğitmeni tarafından tüm pratik beceriler boyunca yönlendirileceksiniz.

Program şunları kapsar:

• Birincil Değerlendirme
• İlk Yardım ve CPR Becerileri
• Primer Stabilizasyon Teknikleri
• Dalış Acil Durumlarında Oksijen Yönetimi
• Otomatik Harici Defibrilasyon Temelleri

Monofin

Doğanın en iyi serbest dalgıçları, yunuslar ve balinalar gibi yerleşik mono yüzgeçlere sahiptir. Bu eşsiz serbest dalış parkurunda olduğu gibi yüzmeyi öğrenin. Monofin yüzme tekniğinde ustalaşarak, suda zahmetsizce hareket edebilecek ve monofinlerin sunduğu hız ve konforun tadını çıkarabileceksiniz. İçinizdeki yunusu keşfedin ve SSI Monofin sertifikanızı kazanın.
Sertifikanızı, imrenilen Master Freediving derecesine ulaşmak için kredilendirebilirsiniz. Bugün kullanmaya başlayın
SSI Monofin kursu, uygun tekme ve kanatçık teknikleri de dahil olmak üzere monofin tekniklerinin temellerini ve ayrıca bir monofin kullanırken genel performans ve verimliliğin nasıl artırılacağını kapsar. Kurs ayrıca monofin dalışına özgü güvenlik prosedürlerini ve acil durum tekniklerini de kapsamaktadır.

SSI Monofin kursuna kaydolmak için, öğrencilerin SSI Havuz Serbest Dalış kursunu tamamlamış olmaları veya tanınmış başka bir eğitim kurumundan eşdeğer bir sertifikaya sahip olmaları gerekir. Kurs en az iki açık su seansı gerektirir ve iki gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilir.

Dersi başarıyla tamamlayan öğrenciler SSI Monofin sertifikası alacaklardır. Bu sertifika, dalgıçların maksimum 30 metre derinliğe kadar bir monofin kullanmalarını sağlar. Bir monofin kullanımının daha yüksek düzeyde fiziksel uygunluk ve uygun teknik gerektirdiğini ve yalnızca deneyimli ve uygun şekilde eğitilmiş serbest dalgıçlar tarafından denenmesi gerektiğini belirtmek önemlidir.

Serbest dalış meditasyon gibidir.

Antrenman Programları

P5121114

Serbest Dalış Master Programı, serbest dalış yeteneklerini mümkün olan en üst seviyeye çıkarmak isteyen deneyimli ve yüksek vasıflı serbest dalgıçlar için tasarlanmış gelişmiş bir eğitim programıdır. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda yarışmak veya profesyonel serbest dalış eğitmeni olmak isteyen serbest dalgıçlar için kapsamlı ve yoğun bir eğitim rejimi sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Bu programa katılma şartı, en az bir SSI seviye 2 veya AIDA 3 * serbest dalgıç olmak ve kendi ekipmanınıza (Lanyard dahil) sahip olmaktır. Bu bir eğitim programıdır ve bir kurs değildir, bu nedenle hiçbir öğretim materyali, sertifika olmayacak, Master program minimum 4 haftalık bir programdır ve uzatılabilir.

Serbest Dalış için Master Eğitim Programı tipik olarak şunları içerir:

1.Bireyselleştirilmiş Eğitim: Program, her bir öğrencinin özel hedeflerine ve yeteneklerine göre uyarlanmıştır. Sertifikalı bir eğitmen mevcut beceri seviyenizi değerlendirecek ve hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak özelleştirilmiş bir eğitim programı tasarlayacaktır.

2.İleri Teknikler: Program, serbest dalışta ileri tekniklere, yüzgeçlerle sabit ağırlığa, FİM’e odaklanmaktadır. Gelişmiş eşitleme teknikleri, nefes teknikleri ve zihinsel hazırlık stratejilerinde ustalaşacaksınız.

3.Fiziksel ve Zihinsel Eğitim: Program, ileri serbest dalış için gereken gücü, dayanıklılığı ve zihinsel odağı geliştirmenize yardımcı olacak yoğun fiziksel ve zihinsel eğitim içerir. Kuvvet antrenmanı, kardiyo antrenmanı ve zihinsel hazırlık egzersizlerini içeren kişiselleştirilmiş bir antrenman rejimi geliştirmek için bir koçla birlikte çalışacaksınız.

4.Açık Su Eğitimi: Gerçek dünyadaki bir ortamda serbest dalış becerilerinizi geliştirmek ve geliştirmek için açık su dalışlarını tamamlayacaksınız. Becerilerinizi ve güveninizi geliştirmek için düzenli açık su dalışlarını içeren bir eğitim planı geliştirmek için eğitmeninizle birlikte çalışacaksınız.
Programı tamamladıktan sonra, uluslararası serbest dalış yarışmalarının en üst seviyelerinde rekabet etmek veya profesyonel bir serbest dalış eğitmeni olmak için gereken beceri ve yetenekleri geliştirmiş olacaksınız. Serbest Dalış için Master Eğitim Programı, bu zorlu sporda tam potansiyellerini elde etmek isteyen ciddi serbest dalgıçlar için nihai eğitim programıdır.

Ücret:

700€

IMG 20220424 180633

Serbest dalış eğitim dalışları tipik olarak serbest dalış yeteneklerinizi geliştirmek için farklı teknikler ve beceriler uygulamayı içerir. Yaptığınız dalışların türü, eğitim ve deneyim seviyenize ve ayrıca bireysel amaç ve hedeflerinize bağlı olacaktır.

Sertifikalı dalgıçlar için, eğitmenlerimiz tarafından kolaylaştırılan bir eğitim fırsatı sunuyoruz. Tekniğinizi geliştirmenize yardımcı olmak için her dalıştan önce ve sonra brifingler vereceklerdir. Oturum sırasında pratik yapmak için güvenli bir ortam yaratarak size eşlik edeceklerdir. Dalış sayısını ve kazandığınız deneyimi en üst düzeye çıkarabilirsiniz, çünkü bir eğitmen başına asla 3’ten fazla dalgıç olmayacaktır.

İşte bazı yaygın serbest dalış eğitim dalış türleri:

1.Isınma Dalışları: Daha zorlu dalışlar denemeden önce, vücudunuzu ısıtmak ve su koşullarına alışmak önemlidir. Isınma dalışları tipik olarak sığdır ve nefes alma teknikleri, rahatlama ve eşitleme uygulamalarını içerir.

2.Statik Apne: Statik apne, suda hareket etmeden yüzerken nefesinizi tutmayı içerir. Bu tür bir dalış genellikle bir havuzda yapılır ve nefes tutma süresini ve zihinsel rahatlamayı iyileştirmek için kullanılır.

3.Dinamik Apne: Dinamik apne, su altında tek bir nefeste yüzmeyi içerir. Bu tür bir dalış genellikle bir havuzda veya açık suda yapılır ve tekniği ve dayanıklılığı geliştirmek için kullanılabilir.
4.Sabit Ağırlık Dalışları: Sabit ağırlıklı dalışlar, yüzgeçlerle dalış yapmayı ve ağırlığınızı değiştirmeden yüzeye geri dönmeyi içerir. Bu tür dalışlar tipik olarak açık suda yapılır ve derinliği ve dayanıklılığı artırmak için kullanılır.

Serbest dalış yapmanın tehlikeli olabileceğini ve yalnızca sertifikalı bir eğitmenin gözetiminde yapılması gerektiğini belirtmek önemlidir. Uygun eğitim, güvenlik prosedürleri ve ekipman, bu sporla ilişkili riskleri en aza indirmek için gereklidir.

Önkoşullar:

A. Minimum 12 yaşında olmak

B. En az SSI Pool Freediver programını veya eşdeğerini tamamlamış olmak.

E. Serbest dalış katılımcılarının serbest dalış eğitiminde gerekli olan minimum serbest dalış ekipmanına sahip olmaları gerekmektedir. Eğer ekipman sahibi değilseniz gerekli ekipmanları dalış okulumuzdan kiralayabilirsiniz.

Ücret:

50€ Tek Antrenman

Ücret:

225€ 5 Antrenman Paketi

Ücret:

420€ 10 Antrenman Paketi

``Serbest dalış, kendini keşfetme yolculuğu ve su altı dünyasının güzelliğinin kutlanmasıdır.``

Umberto Pelizzari

Serbest Dalış Profesyonel Programlar

Basic Freediving Instructor

SSI Serbest Dalış Uzmanlık Eğitmeni Olun Bir SSI Serbest Dalış Uzmanlık Eğitmeni olarak, çeşitli uzmanlık programlarını öğreterek öğrencilerinizin serbest dalış yeteneklerini daha hızlı ve güvenli bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olacaksınız. Öğrencileri yeni serbest dalış ekipmanlarıyla tanıştıracak ve yeni serbest dalış maceralarını keşfetmelerine yardımcı olacaksınız. Serbest dalış endüstrisinde fark yaratın. Bugün SSI Serbest Dalış Uzmanlık Eğitmeni olun!

SSI (Scuba Schools International) Temel Serbest Dalış Eğitmeni kursu, başkalarına serbest dalış temel becerilerini ve tekniklerini öğretmek isteyen deneyimli serbest dalgıçlar için tasarlanmıştır. Bu kurs, profesyonel bir serbest dalış eğitmeni olmak için önemli bir adımdır.

Temel Serbest Dalış Eğitmeni kursu, SSI Seviye 1 ve Seviye 2 Serbest Dalış kurslarında öğrenilen bilgi ve becerilere dayanmaktadır. Öğretim yöntemleri, güvenlik ve risk yönetimi ve hem havuz hem de açık su ortamlarında eğitim oturumları yürütme gibi konuları kapsar.

İçerik
SSI Basic Freediving Eğitmen Eğitimi Kursu, bireylere Basic Freediving programını güvenli ve keyifli bir şekilde yürütmek için bilgi ve beceri sağlar.

Aday Öngereklilikleri
• Minimum Yaş: 18
Aşağıdaki SSI sertifikalarına sahip olmak (eşdeğerliğe izin verilmez):
• Scuba Asistan Eğitmen Süresi
• Tamamlanması için önerilen zaman: 8-12 saat
• Günlük derslerin, saatlerin ve seansların sayısı, öğrenci ihtiyaçlarına, öğrencinin yeteneklerine ve çevresel koşullara bağlı olarak bireysel eğitmen tarafından belirlenir.

Mermaid Instructor

Profesyonel Serbest Dalış Kariyerinize Bugün Başlayın Kalbiniz serbest dalış için atıyorsa, SSI Serbest Dalış AsistanEğitmeni kursu, serbest dalış tutkunuzu paylaşmak için atmanız gereken ilk adımdır! Sertifika aldıktan sonra, Şnorkelli Dalgıç, Serbest Dalış Deneyin, Temel Serbest Dalış ve Havuz Serbest Dalış kurslarının yanı sıra en popüler havuz serbest dalış spesiyalitelerine yükseltme seçenekleri ve daha fazlasını öğretebileceksiniz.

Serbest Dalış Asistan Eğitmeni kursu, deneyimli serbest dalgıçları profesyonel serbest dalış eğitmenlerine asistan olmaya hazırlamak için tasarlanmıştır. Kurs, SSI (Scuba Schools International) tarafından sunulmaktadır ve profesyonel bir serbest dalış eğitmeni olma yolunda önemli bir adımdır. Serbest Dalış Asistanı Eğitmeni kursuna kaydolmak için, öğrencilerin SSI serbest dalgıç Serbest Dalış sertifikasına veya tanınmış başka bir eğitim kurumundan eşdeğer bir sertifikaya sahip olmaları gerekir. Ayrıca en az 50 kayıtlı serbest dalış dalışını tamamlamış olmalı ve temel serbest dalış becerilerini öğretme deneyimine sahip olmalıdırlar. Kurs sırasında öğrenciler, SSI Serbest Dalış kurslarında öğrencilere öğretme ve sertifikalandırmada profesyonel bir serbest dalış eğitmenine nasıl yardımcı olacaklarını öğreneceklerdir. Ders, öğretim yöntemleri, risk yönetimi ve güvenlik prosedürleri gibi konuları kapsar. Öğrenciler ayrıca öğrencilere nasıl etkili geribildirim sağlayacaklarını ve hem havuz hem de açık su ortamlarında eğitim oturumlarının yürütülmesine nasıl yardımcı olacaklarını öğreneceklerdir. Serbest Dalış Asistan Eğitmeni kursu hem sınıf oturumlarını hem de açık su eğitim oturumlarını içerir. Öğrencilerin bir dizi beceri değerlendirmesi ve öğretim değerlendirmesinin yanı sıra bir final sınavını tamamlamaları gerekecektir. Dersi başarıyla tamamlayan öğrencilere SSI Serbest Dalış Asistan Eğitmeni sertifikası verilecektir. Bu sertifika, bireylerin profesyonel serbest dalış eğitmenlerine SSI Serbest Dalış kurslarında öğrencilere öğretme ve sertifikalandırma konusunda yardımcı olmalarını sağlar. Serbest dalış eğitiminde kariyer yapmak isteyenler için önemli bir adımdır.

İçerik
SSI Freediving Assistant Eğitmen Eğitimi Kursu, bireylere Havuz Serbest Dalış ve Eğitim Teknikleri programlarını güvenli ve keyifli bir şekilde yürütme bilgi ve becerilerini sağlar.

Aday Öngereklilikleri
• Minimum Yaş: 18
Opsiyon 1
• Kayıtlı En az 50 serbest dalış seansı olmalı
Tanınmış bir eğitim kurumundan aşağıdaki SSI sertifikaları veya eşdeğerine sahip olmak
• Serbest Dalış Seviye 1
• Eğitim Teknikleri
Opsiyon 2
Tanınmış bir eğitim kurumundan aşağıdaki SSI sertifikaları veya eşdeğerine sahip olmak
• Eğitim Teknikleri
Aşağıdaki aktif durum SSI sertifikalarına veya tanınmış bir eğitim acentesinden dengine sahip olun:
• Basic Freediving Eğitmen
En azından yayınlamış olduğu sertifika
• 25 Basic Freediving sertifikasyonu süresi
• Tavsiye edilen tamamlama süresi: 45-50 saat
• Günlük derslerin, saatlerin ve seansların sayısı, öğrenci ihtiyaçlarına, öğrencinin yeteneklerine ve çevresel koşullara bağlı olarak bireysel eğitmen tarafından belirlenir.

Specialty Freediver

Bir SSI Serbest Dalış Uzmanlık Eğitmeni olarak, çeşitli uzmanlık programlarını öğreterek öğrencilerinizin serbest dalış yeteneklerini daha hızlı ve güvenli bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olacaksınız. Öğrencileri yeni serbest dalış ekipmanlarıyla tanıştıracak ve yeni serbest dalış maceralarını keşfetmelerine yardımcı olacaksınız. Serbest dalış endüstrisinde fark yaratın. Bugün SGK Serbest Dalış Uzmanlık Eğitmeni olun! SSI (Scuba SchoolsInternational) Serbest Dalış Uzmanlık Eğitmeni olmak, özel serbest dalış kursları vermenize ve serbest dalış alanındaki öğretim fırsatlarınızı genişletmenize olanak tanır. SSI Serbest Dalış Uzmanlık Eğitmeni olmak için, bir SSI Serbest Dalış Eğitmeni sertifikasına sahip olmanız ve öğretmek istediğiniz belirli serbest dalış uzmanlık kursunu tamamlamış olmanız gerekir. Mevcut SSI Serbest Dalış Uzmanlık Eğitmeni kurslarından bazıları şunlardır: Monofin Eğitmeni: Bu kurs size serbest dalış için bir monofinin doğru kullanımını nasıl öğreteceğinizi öğretir. Eğitim Teknikleri Eğitmeni: Bu kurs, öğrencilerin serbest dalış becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak için etkili eğitim tekniklerini nasıl öğreteceğinizi öğretir. Serbest Dalış Ekolojisi Eğitmeni: Bu ders size öğrencilere sualtı ortamının ekolojisiyle korunması hakkında nasıl öğretileceğini öğretir. SSI Serbest Dalış Uzmanlık Eğitmeni olmak için, genellikle birkaç açık su dalışı ve sınıf oturumunu içeren ilgili uzmanlık eğitmeni kursunu tamamlamanız gerekir. Ayrıca serbest dalış kursları öğretme deneyimine sahip olmanız ve belirli sayıda kayıtlı dalışa sahip olmanız gerekir. SSI Serbest Dalış UzmanlıkEğitmeni kursunu başarıyla tamamladıktan sonra, tamamladığınız belirli serbest dalış uzmanlık kursunu öğretmeye yetkili olacaksınız. Bu, öğrencilerinize daha geniş bir kurs yelpazesi sunmanıza ve serbest dalış eğitimi alanındaki kariyer fırsatlarınızı genişletmenize olanak tanır.

İçerik
SSI Freediving Uzmanlık Programı adaylara programın yürütülmesi için gerekli bilgi, beceri ve deneyimleri sunar
SSI Uzmanlık programlarını öğretebilmek için sertifikalı olmanın iki yolu vardır:
• Uzmanlık Eğitmeni Semineri
• Co-Teaching

Aday Öngereklilikleri
• Minimum Yaş: 18
• Minimum gerekli profesyonel sertifikasyon için aktif statüde SSI Freediving Profesyoneli olmak gereklidir.

Ücret:

600€

Presentation Freediving Instructor Level 1

İçerik
SSI Serbest Dalış Freediver Eğitmen Eğitimi Kursu, Serbest Dalış freediver, Serbest Dalış ve Eğitim Teknikleri ile ilgili bilgi ve becerileri güvenli ve keyifli bir yöntemle sunar.

Aday Öngereklilikleri
• Minimum Yaş: 18
Opsiyon 1
• Kayıtlı en az 100 freediving su-içi seansı
Tanınmış bir eğitim kurumundan aşağıdaki SSI sertifikaları veya eşdeğerine sahip olmak

• Advanced freediver
• Eğitim Teknikleri
Opsiyon 2
Tanınmış bir eğitim kurumundan aşağıdaki SSI sertifikaları veya eşdeğerine sahip olmak

• Advanced freediver
• Eğitim Teknikleri
Aşağıdaki aktif durum SSI sertifikalarına veya tanınmış bir eğitim acentesinden dengine sahip olun:
• Basic Freediving Eğitmen
En azından yayınlamış olduğu sertifika
• 25 Basic Freediving sertifikasyonu süresi
• Tamamlama için tavsiye edilen süre: 70-85 saat.
Günlük derslerin, saatlerin ve seansların sayısı, öğrenci ihtiyaçlarına, öğrencinin yeteneklerine ve çevresel koşullara bağlı olarak bireysel eğitmen tarafından belirlenir

Freediving Level 2

SSI Advanced Serbest Dalış Eğitmeni Olun

Serbest dalış tekniğinizi, bilginizi ve deneyiminizi paylaşmayı seviyor musunuz? Serbest dalgıçların ortalama nefes tutma sürelerini artırmalarına ve yeni serbest dalış toplulukları oluşturmalarına yardımcı olmaya hazır mısınız? O zaman SSI  İleri Serbest Dalış Eğitmeni olmak tam size göre! Profesyonel serbest dalış kariyerinizi ilerletin ve olabileceğiniz en iyi eğitmen olun. Kursun tamamlanmasının ardından, SSI Freediving Advanced freediver dahil olmak üzere bir dizi serbest dalış kursu düzenleyebilirsiniz.

SSI (Scuba Schools International) İleri Serbest Dalış Eğitmeni kursu, öğretim becerilerini ve bilgilerini geliştirmek isteyen deneyimli serbest dalış eğitmenleri için tasarlanmıştır. Kurs, profesyonel bir SSI Serbest Dalış Eğitmeni Eğitmeni olma yolunda önemli bir adımdır.

Gelişmiş serbest dalış Eğitmeni kursuna kaydolmak için, öğrencilerin SSI Serbest Dalış Eğitmeni sertifikasına veya tanınmış başka bir eğitim kurumundan eşdeğer bir sertifikaya sahip olmaları gerekir. Ayrıca en az 200 kayıtlı serbest dalış dalışını tamamlamış olmalı ve ileri serbest dalış becerilerini öğretme deneyimine sahip olmalıdırlar.

Ders sırasında, öğrenciler performans Serbest dalış ve uzmanlık kursları gibi ileri serbest dalış kurslarını öğretmek için ileri öğretim yöntem ve tekniklerini, risk yönetimini ve güvenlik prosedürlerini öğreneceklerdir. Öğrenciler ayrıca, öğrencilere etkili bir şekilde nasıl değerlendirme ve geri bildirim sağlayacaklarını ve ayrıca ileri serbest dalış becerileri için etkili eğitim programlarının nasıl geliştirileceğini ve uygulanacağını öğreneceklerdir.

SSI İleri Serbest Dalış Eğitmeni kursu hem sınıf oturumlarını hem de açık su eğitim oturumlarını içerir. Öğrencilerin bir dizi beceri değerlendirmesini, öğretim değerlendirmesini ve bir final sınavını tamamlamaları gerekecektir.

Kursu başarıyla tamamlayan öğrenciler, SSI İleri Serbest Dalış Eğitmeni sertifikası alacaklardır. Bu sertifika, bireylerin İleri serbest dalış da dahil olmak üzere tüm SSI Serbest Dalış kurslarında öğrencilere öğretmelerini ve sertifikalandırmalarını sağlar. Profesyonel bir serbest dalış eğitmeni veya eğitmeni olarak kariyer yapmak isteyenler için önemli bir adımdır.

Aday Ön Koşulları

1. Minimum yaş: 18 yaşında.
Seçenek 1
2. En az 100 su içi serbest dalış seansı kaydettiyseniz.
Tanınmış bir eğitim kurumundan aşağıdaki SSI sertifikalarına veya eşdeğerine sahip olmak:
3. Serbest dalış Seviye 3
4. Eğitim Teknikleri
Seçenek 2
Tanınmış bir eğitim kurumundan aşağıdaki SSI sertifikalarına veya eşdeğerine sahip olmak:
5. Serbest dalış Seviye 3
Aşağıdaki aktif statüdeki SSI sertifikalarına sahip olmak (eşdeğerliğe izin verilmez):
6. Serbest Dalış Seviye 1 Eğitmeni
Seçenek 3
Aşağıdaki aktif statüdeki SSI sertifikalarına sahip olmak (eşdeğerliğe izin verilmez):
7. Serbest Dalış Seviye 1 Eğitmeni
En azından şunları yayınlamış olmak:
8. 10 Serbest dalış Seviye 1 sertifikası
9. 5 Eğitim Tekniği sertifikaları
Süre
10. Tamamlanması önerilen saatler: 85-100.
11. Günlük ders, saat ve oturum sayısı, öğrenci ihtiyaçlarına, öğrenci yeteneğine ve çevresel koşullara bağlı olarak bireysel eğitmen tarafından belirlenir.

ben

Sadece Seviye 2 SSI Serbest Dalış Eğitmenleri İçin

Bu, adayın hem sınıfta hem de açık suda ağız doldurma ve nefesle dalış gibi gelişmiş serbest dalış tekniklerini uygulayabildiğini ve öğretebildiğini göstermesi gereken 2 günlük bir güncellemedir.
Aday ayrıca, her ikisi de Seviye 3 kursunun bir parçası olan serbest dalış fizyolojisi ve psikolojisi gibi serbest dalışla ilgili tüm konularda kapsamlı bilgi göstermelidir.
Ön koşul: SSI Serbest Dalış Eğitmeni Seviye 2 olmak ve en az 50 sertifikaya (Seviye 1 ve 2) sahip olmak.

Kursun fiyatı adayın yeteneklerine bağlıdır. Günlük ücret 120 euro, minimum 2 gün.

Metin bloğu Bu metni değiştirmek için düzenle düğmesine tıklayın. Müşteri çok önemlidir, müşteri müşteri tarafından takip edilecektir. Ne toprağın yurdu, ne matem, ne de toprağın onbaşısı, aslanın yastığı.

x

tell me more

Enter your details below and learn about all the perks you get by using Xtrail Explorer.    Or call us for more info:

    y