Adnan Yanbay

adnan yanbay

1979 İstanbul doğumluyum. Yüzmeyi, İstanbul’un sahil ilçelerinde yaşayan pek çok çocuk gibi İstanbul Boğazı’nda öğrendim. Aslen Karadenizli olmamdan kaynaklı olsa gerek deniz benim için hayatın olmazlarından biri. İlk serbest dalış deyimlerim İstanbul Adalar çevresindeydi. Ailemin teknesi ile gittiğimiz haftasonu ada gezmeleri, babamla yaşadığım olta balıkçılığı deneyimleri beni denize daha da yakınlaştırdı. Ne var ki balıkçılığa olan merakım babamın yakaladığı balıkları boy sırasına dizmek ve gizlice denize atmaktan ileri gidemedi.

Çocukluk ve gençlik yıllarımda yoğun bir şekilde voleybol oynadım. Arçelik Spor Kulübü altyapısında Türkiye şampiyonlukları yaşadık. Sporu kendimi bütünleyen, var olduğumu hissettiren tutkulardan biri olarak görüyorum. Üniversite döneminde tüplü dalış ile tanıştım ve bu tutkumu  hayat tarzı olarak yaşamaya karar verdim. Türkiye’de Marmaris, Bodrum ve Kaş’ta divemaster olarak çalıştım. Denize ve su altına olan merakım beni yurtdışına gitmeye itti ve olur mu olmaz mı derken kendimi Tayland’da buldum. Tayland’da bulunduğum sürede  Koh Tao adasında dalış eğitmeni ve dalış okulu yöneticisi olarak çalıştım. Tayland’daki günlerimi hayatımın en güzel günleri olarak tanımlayabilirim. Yoga ile tanışmam da bu döneme denk geliyor. Dört yılı aşkın bir sürenin ardından Tayland’daki işimi bırakarak Endonezya’ya yerleştim. Malum gidilecek çok yol, keşfedilecek çok deniz vardı. Burada 8 ay dalış okulu yöneticisi olarak çalıştım. Özellikle Endonezya’da çalıştığım dönemde sportif serbest dalışa olan ilgim daha da arttı ve serbest dalış eğitmeni kursunu Mısır’da tamamladım. Sporun, denizin, yoganın ve meditasyonun muhteşem karışımı olan serbest dalışa Türkiye’de devam etmeye karar verdim ve Türkiye’ye dönerek Life Aquatic ‘in çalışmalarına başladım. Kaş’ın serbest dalış felsefesine uygunluğu, dalış noktalarının cazibesi Life aquatic ‘in Kaş’ta açılmasını sağladı.

‘Küçük olan her zaman daha güzeldir’ ilkesini benimsedim. Life Aquatic serbest dalış okulunun kurucusu ve ana eğitmeniyim.  PADI Master scuba diver trainer, SSI Advance open water eğitmeni ve  SSI serbest eğitmen eğiticisiyim, ileri derece nefes alma teknikleri ve esneme gerdirme eğitimi vermekteyim. Aynı zamanda kişiye özel serbest dalış antrenman programları da hazırlamaktayım.

x

tell me more

Enter your details below and learn about all the perks you get by using Xtrail Explorer.    Or call us for more info:

    y