Image Alt

Dalış Noktaları

Büyük şehirlerde yaşayan insanların güneyde ufak bir yere yerleşme hayalleri hep vardır.
dalış noktaları

Kaş Kanyon

Derinlik: 

5-60 metre

Yolculuk Zamanı:

30 dakika

Dalış Noktaları Detayları:  

23 metreye kadar inen iki duvarın arasından aşağıya inilmesiyle ünlüdür. 27 metreden başlayan ve 38-40 metreye kadar inen bir  batık bulunmaktadır. Bu bölgede zaman zaman kuvvetli akıntı görülebilir.  Kanyon, deneyimli serbest dalıcıların limitlerini zorlayabilecekleri ve keyifli bir dalış noktalarıdır. Pamuk batığı akıntının daha az olduğu bir bölgede bulunmakta ve derin antrenman dalışlarımızı planladığımız bir bölgedir. 

Kanyona Kimler Dalabilir?

Deneyimli dalıcılar için Türkiye’nin en iddialı serbest dalış noktaları‘dır. Başlangıç seviyesindeki dalıcılar için eğitim dalışlarının ardından eğlence dalışları yapabilecekleri enfes bir bölgedir.

Dacota C47 Uçak Batığı

Derinlik: 

14-23 metre

Yolculuk Zamanı: 

15 dakika

Dalış Noktaları:

Bir askeri kargo uçağı olan C47 Dakota hurdaya ayrıldıktan sonra Kaş- Fener dalış bölgesinde 22 metre derinliğe yapay resif olarak batırılmıştır. Kanat açıklığı 29m, uzunluk 20m. olan uçağın kargo bölümüne girilebiliyor. Serbest dalış için  çok ideal bir nokta. Kaş’ın en iddialı serbest dalış noktaları‘nda biridir.

Kimler Dalabilir?

Her seviye dalıcı için ideal bir dalış noktaları olmakla birlikte özellikle başlangıç seviyesindeki dalıcılar için vazgeçilmezdir.

OI000001 1637494383660 scaled
OI000001 1637494390466 scaled

Sualtı Sanat parkı

Derinlik: 

10-18 metre

Yolculuk Zamanı: 

20 dakika

Dalış Noktaları:

Kaş Sualtı Sanat Parkı, Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan, Türkiye’nin ilk sualtı heykel müzesidir. 2006 yılında Türkiye’nin ilk sualtı heykel müzesi olarak kurulmuştur. Park, 1200 metrekarelik bir alanda yer almaktadır ve yaklaşık 50 adet heykelden oluşmaktadır.

Heykeller, İngiliz sanatçılar ve Türk sanatçılar tarafından yapılmıştır. Park, sualtı sporları ve dalış turizmi açısından da oldukça popüler bir yerdir. Suyun altında sergilenen heykeller, deniz canlılarının yaşam alanlarına yerleştirilerek çevreye zarar vermeden turizm amaçlı kullanılmaktadır.

Kaş Sualtı Sanat Parkı, Türkiye’de turistlerin ilgisini çeken en önemli turistik yerlerden biridir ve Türkiye’nin sualtı turizmi açısından önemli bir yeri bulunmaktadır.

Kimler Dalabilir?

1. seviye ve üzerindeki dalıcılar için ideal bir dalış noktaları’dır.

Life Aquatic House

Derinlik:

1-60 metre

Yolculuk zamanı:

Kıyı dalışı

Dalış Noktası: 

Dalış okulumnuzun düzenli antrenmanlarını yaptığımız ve dalış okulumnuzun hemen hemen önünde buluınan dalış noktamız.

Kimler Dalabilir?

Serbest dalış yapmayı seven herkese açık bir dalış noktasıdır.

x
x

tell me more

Enter your details below and learn about all the perks you get by using Xtrail Explorer.    Or call us for more info:

    y