kaputas

Kaputaş Plajı Bilgileri

Kaputaş Plajı, Türkiye’nin güneybatısında, Antalya ilinde bulunan popüler bir turizm merkezidir. Plaj, Kaş ve Kalkan ilçeleri arasında yer almaktadır ve çarpıcı güzelliği ve kristal berraklığındaki turkuaz suları ile ünlüdür.

Kaputaş Plajı, dik bir geçidin eteklerinde yer alan küçük, çakıl taşlı bir koydur  ve ona giden dar, dolambaçlı bir yol vardır. Plaj, güneşten gölge ve sığınak sağlayan dramatik uçurumlarla çevrilidir. Su sıcak ve davetkardır  ve yüzmek, şnorkelle yüzmek ve güneşlenmek için birçok fırsat vardır.

Kaputaş Plajı nispeten tenha ve Türkiye’deki daha ünlü plajlardan bazıları kadar gelişmiş olmasa da, turistler arasında hala popülerdir ve yoğun sezonda kalabalıklaşabilir. Küçük bir snack bar ve tuvalet olanakları da dahil olmak üzere çeşitli olanaklar mevcuttur, ancak ziyaretçiler kendi havlularını ve plaj sandalyelerini getirmelidir.

Genel olarak, Kaputaş Plajı , Türkiye’nin Antalya bölgesini ziyaret eden herkes için mutlaka görülmesi gereken bir destinasyondur. Doğal güzelliği ve sakin atmosferi, plajda dinlendirici bir gün geçirmek için mükemmel bir yerdir.

Kaş’tan oraya gitmek ne kadar sürer?

Kaputaş Plajı, Türkiye’nin Akdeniz kıyısında popüler bir turizm kasabası olan Kaş’ın yaklaşık 20 kilometre (12,4 mil) doğusunda yer almaktadır. Kaş’tan Kaputaş Plajı’na seyahat süresi, ulaşım şekline ve trafik koşullarına bağlıdır, ancak genellikle araba veya taksi ile yaklaşık 30-40 dakika sürer.

Kaş’tan Kaputaş Plajı’na giden  yol, Akdeniz’in ve engebeli sahil şeridinin muhteşem manzarasını sunan dolambaçlı sahil yolunu takip etmektedir. Yol bazı kısımlarda dar ve dik olsa da, bakımlı ve sürücüler için genellikle güvenlidir. Alternatif olarak, ziyaretçiler Kaş’tan Kalkan’a giden bir halk otobüsüne binebilir ve daha sonra Kaputaş Plajı’na ulaşmak için bir taksi veya servis kiralayabilirler. Otobüs yolculuğu yaklaşık 30 dakika, Kalkan’dan Kaputaş Plajı’na taksi veya servis yolculuğu ise yaklaşık 10-15 dakika sürmektedir.

 

x

tell me more

Enter your details below and learn about all the perks you get by using Xtrail Explorer.    Or call us for more info:

    y